Grudniowy Śpiew Rudzika i Świąteczne Niespodzianki🎄
Grudniowe Melodie z Rudzikiem 🎶🎄Ostatnio, podczas spaceru po śnieżnej scenerii, gdzie mroźne powietrze miesza się z ciepłymi promieniami słońca, usłyszałam śpiew rudzika. W grudniowym chłodzie, kiedy większość natury odpoczywa, ten mały ptak śpiewa swoją radosną pieśń. Jego głos to jak iskierka optymizmu w zimowej ciszy, niespodziewane przypomnienie o bujnym życiu wokół nas, które trwa mimo mrozów ❄️ Grudniowy spacer po okolicy, szczególnie gdy umili go śpiew rudzika, może mieć zbawienny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. A jakie są Wasze doświadczenia? Czy słyszeliście już zimowy śpiew rudzika? 🔔 |
Każda akwarela zaczyna się od czystej kartki papieru, ale czy wiesz, który najlepiej odda Twoje wizje? W moim najnowszym wpisie dzielę się swoimi doświadczeniami jeśli chodzi o wybór odpowiedniego podłoża akwarelowego. Poznaj tajniki wyboru idealnego papieru do akwareli i zainspiruj się do eksperymentów!
Kulisy Tworzenia "Skrzydlatych Akwareli" Cz.2 🎨🐦Czy zastanawialiście się kiedyś, czym dokładnie jest artbook i jak różni się od tradycyjnych albumów? To drugi z serii artykułów, w których odsłaniam kulisy tworzenia mojego pierwszej malowanej książki. Zapraszam :)
🎄Ostatnio wspominałam, że chcę dodać do sklepu więcej obrazów w ramkach. Tym samym dzisiaj mam coś specjalnego – akurat na święta! Rudzik oprawiony w subtelną, naturalistyczną drewnianą ramę. Może właśnie taki prezent sprawi radość Wam lub Waszym bliskim w te święta? Tylko w Grudniu Ramy są w cenie obrazów :)
Tajemnice Grudniowej przyrody ciekawostki sezonowe ❄️ Grudzień to magiczny czas, który zachęca do odkrywania tajemnic przyrody na spacerze po śnieżnej okolicy. W tym miesiącu, natura oferuje nam niepowtarzalne spektakle. Drzewa iglaste, z ich wiecznie zielonymi igłami, stanowią kontrast dla pozbawionych liści pozostałych drzew. To również czas, gdy nasze krajobrazy odwiedzają ptaki z chłodniejszych rejonów, takie jak gil, jemiołuszka i czeczotka, dodając życia zimowym sceneriom. Gatunki takie jak rudzik zmieniają swoje zwyczaje żywieniowe – z owadożernych delektują się resztką jagód. Myszołowy włochate ze skandynawii, teraz przemierzają nasze lasy i otwarte tereny, w poszukiwaniu schronienia i pożywienia. Zachwyca mnie krzyżodziób, który właśnie w grudniu rozpoczyna swój okres lęgowy. Jego troska o jaja, chronione przed mrozem, jest symbolem wytrwałości i adaptacji do trudnych warunków. W grudniu przyroda Polski ujawnia swoje inne, zaskakujące oblicze – pełne życia i barw, mimo zimowej aury. Pozwólmy sobie na chwilę zatrzymania i obserwacji, by czerpać z tego natchnienie dla naszych artystycznych dusz. "Nie ma nic lepiej działającego na samopoczucie niż orzeźwiający spacer i delektowanie się po nim się rozgrzewającą herbatą, rozmyślając o swoich ciekawych obserwacjach okolicznej przyrody"Do zobaczenia w Styczniu! Jeśli masz jakieś pytania, pisz śmiało, odpisuję na wszystkie maile. Karolina :) www.karolinakijak.pl |